«پرداخت الکترونیک پاسارگاد» وارد بورس می‌شود

«پرداخت الکترونیک پاسارگاد» وارد بورس می‌شود

مدیرعامل «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» خبر از عرضۀ سهام این شرکت در ماه‌های آینده در بورس داد. طبق گفتۀ مسیح مشهدی تفرشی، هیأت پذیرش بورس با ورود «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» به بورس موافقت کرده است و هم‌اکنون در حال طی کردن مراحل اجرایی برای عرضۀ اولیۀ سهام هستند.

مدیرعامل «پرداخت الکترنیک پاسارگاد» پیش‌بینی کرد تا آبان سال جاری برای اولین بار سهام این شرکت عرضه شود و نماد این شرکت روی تابلوی بورس قرار گیرد. مدیرعامل هلدینگ «فناپ» در تیر ۹۹ برای اولین بار خبر عرضۀ سهام «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» و «داتین» را به بورس داده بود؛ سال گذشته، با وجود اینکه شرکت‌های بسیاری آمادگی خود را برای ورود به بورس اعلام کرده بودند و اقدامات و موافقت‌های اولیه برای عرضۀ سهام آنها به بورس نیز صورت گرفته بود، اما هیچ‌کدام از شرکت‌ها سهام‌شان در بورس عرضه نشد.

«تپسی»، «کافه‌بازار» و «دیجی‌کالا» ازجمله شرکت‌هایی بودند که بارها اعلام شد وارد بورس می‌شوند، اما به‌نظر می‌رسد در سال گذشته با وجود تلاش‌هایی که صورت گرفت، امکان ورود به بازار سرمایۀ این شرکت‌ها فراهم نشد.

حال مدیرعامل هلدینگ «فناپ» نیز با تأیید گفتۀ مدیرعامل «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» اعلام کرد که هیأتِ پذیرش به بورس موافقت خود را برای ورود این شرکت به بورس اعلام کرده است، اما هنوز زمان دقیق ورود به بورس مشخص نیست. او گفت: «هر چند ما پیش‌بینی می‌کنیم تا آبان امکان عرضۀ سهام این شرکت فراهم شود، اما هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست، و زمان عرضۀ اولیه باید توسط بورس اعلام شود».

وی در پاسخ به این پرسش که چه میزان سهام عرضه خواهد شد، گفت: «ما طبق الزام بورس عمل خواهیم کرد و هر میزان سهامی که بورس لازم بداند در دور اول عرضه خواهیم کرد، اما با توجه به اینکه این بار اولی است که یکی از شرکت‌های زیرمجموعۀ «فناپ» وارد بورس می‌شود، طبیعی است که دوست داریم سهام کمتری عرضه شود و به‌تدریج این عرضۀ سهام صورت گیرد».

او اعلام کرد که از مجموعه شرکت‌های زیرمجموعۀ هلدینگ «فناپ»، ابتدا سهام «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» و پس از آن سهام «داتین» در بورس ارائه خواهد شد. مدیرعامل «داتین»، محمد نژادصداقت نیز پیشتر اعلام کرده بود که تا پایان سال ۱۴۰۰، دست‌کم ۲۰ درصد از سهام «داتین» در بورس عرضه می‌شود. نژادصداقت اعلام کرده بود که سال گذشته (۱۳۹۹)، بخشی از سهام «داتین» را به شرکت «تأمین آتیۀ کارکنان گروه مالی پاسارگاد» واگذار کرده‌اند.

دیدگاه ها

  • دیدگاهی موجود نیست

ثبت دیدگاه