« همکار بی بدیل من »، محور سرمایه انسانی

« همکار بی بدیل من »، محور سرمایه انسانی

مدیرعامل هلدینگ فناپ در اختتامیه هشتمین جشنواره فناوری اطلاعات و اولین نمایشگاه مجازی ایران آیتکس به موضوع سرمایه های انسانی با عنوان « همکار بی بدیل من » پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فناپ، دکتر شهاب جوانمردی با اشاره به این موضوع که هر یک از ما در زندگی شخصی و کاری خود با دوراهی‌های مختلفی مواجهیم گفت: بسیاری از ما در پی نسخه‌های موفقیت و راه‌های از پیش آماده هستیم، در حالی که چنین راه‌هایی از پیش برای‌مان آماده نشده‌اند. ایشان ادامه داد: در حوزه زندگی کاری، تحولات گسترده در کسب‌وکارها موجب شده است که مشاغل جدیدی در سال‌های اخیر پدید آید و بسیاری از مشاغل پیشین در معرض تغییرات گسترده یا حتی حذف شدن قرار گیرند.

ایشان افزود: برخی برآوردها حاکی از آن‌اند که دوسوم دانش‌آموزان امروزی در آینده به مشاغلی خواهند پرداخت که امروز حتی نام‌شان برایمان آشنا نیست. همچنین، 375 میلیون نفر در جهان طی ده سال پیش رو شغل‌شان را از دست خواهند داد یا باید مهارت‌های جدیدی بیاموزند. این تحولات ممکن است ما را نگران کند یا حتی بترساند.

دکتر جوانمردی بیان کرد: از این رو باید تمرکزمان را حفظ کنیم، خودمان باشیم و راه حل شخصی خودمان را بیابیم. ایشان در ادامه به کتاب الهام‌بخش «مهره حیاتی» نوشته سِت گادین اشاره کرد و گفت: هر فردی می‌تواند فارغ از موقعیت شغلی‌اش در سازمان، به یک مهره حیاتی بدل شود؛ به نحوی که یافتن جایگزینی برای او دشوار باشد.

به گفته او طی دهه‌های اخیر، مهارت‌های فنی به شدت در حال دگرگونی‌اند، به همین دلیل خلاف قرن‌های نوزدهم و بیستم که سازمان‌ها در پی افرادی با مهارت‌های فنی محدود بودند و آنها را برای دوره‌های طولانی در مسیرهای شغلی نسبتاً ثابت استخدام می‌کردند، امروزه سازمان‌های پیشرو در جستجوی مهره‌های حیاتی یا «همکاران بی‌بدیل»اند؛ افرادی که قادر باشند مهارت‌های فنی خود را با توجه به تحولات کسب‌وکار، به روز کنند و علاوه بر این، صفات کاری و رفتاری متمایزی داشته باشند. مدیرعامل هلدینگ فناپ افزود: در مدت 25 سال عمر کاری‌ام، مجموعه‌ای از صفات را شناسایی کرده‌ام که می‌توانند یک فرد را به همکاری بی‌بدیل بدل کنند. ایشان این صفات را در سه دسته شامل، خصوصیاتی که همیشه و همه‌جا باید مد نظر داشت (مانند مهارت گوش دادن، توانایی بیان خود در قالب‌های نوشتاری و گفتاری، یادگیری مداوم و آینده‌نگری)، صفات کاری درون سازمان (مانند مسئولیت‌پذیری، توانایی مربی‌گری، جستجوگری برای یافتن راه‌حل‌ها، درک مفاهیم اولویت، فوریت و اهمیت و توانایی همکاری در تیم‌های مختلف) و صفات کاری خارج از سازمان (مانند مطالعه و تعامل در حوزه‌های متنوع و واگرا، آگاهی از محیط محلی و جهانی و گسترش شبکه‌های همکاران بالقوه) تقسیم بندی کرد.

دکتر جوانمردی در انتهای صحبت های خود، نمونه‌هایی از تجارب کاری و همکاران بی‌بدیل خود را معرفی و به این نکته اشاره کرد که تمامی صفات یاد شده و تجربه‌هایی که در این زمینه مطرح می‌شود، جنبه راهنمونی دارند و نباید آنها را دستورالعمل تلقی کرد؛ زیرا هر فردی به شیوه بی‌بدیل خود بی‌بدیل می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاهی موجود نیست

ثبت دیدگاه