مدیرعامل فناپ، در همایش ملی آینده‌ی کار بر لزوم زمینه‌سازی برای جایگزینی مشاغلی که در نتیجه فناوری از بین می‌روند، تاکید کرد.

مدیرعامل فناپ، در همایش ملی آینده‌ی کار بر لزوم زمینه‌سازی برای جایگزینی مشاغلی که در نتیجه فناوری از بین می‌روند، تاکید کرد.

شهاب جوانمردی در همایش ملی آینده‌ی کار با اشاره به روند تحولات در عرصه‌ی فناوری، تاکید کرد که از هم‌اکنون باید برای جایگزینی مشاغلی که در نتیجه این تغییرات از بین می‌روند، تدبیری اندیشید.

شهاب جوانمردی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران ، در این همایش که روز پنج‌شنبه 12 اردیبهشت با حضور مقامات دولتی، نمایندگان مجلس و نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برگزار شد، پیرامون موضوع تغییرات تکنولوژی و آینده‌ی کار به سخنرانی پرداخت.

مدیرعامل فناپ در سخنرانی خود به این موضوع پرداخت که «آینده‌ی کار، امتداد گذشته‌ی آن نیست». جوانمردی در این مورد افزود: «نباید نگاه گذشته را به آینده تعمیم داد و انتظار برآورده شده اهداف را داشت. نگاه بن‌افکنی که در فناوری وجود دارد، در حال ایجاد یک تحول کامل در بازار کار است.» وی افزود: «14 درصد از مشاغل تا 10 سال آینده به صورت اتوماتیک حذف خواهند شد، 45 تا 60 درصد از شغل‌ها در 15 سال آینده از بین خواهند رفت که PwC در گزارش سال 2018 خود از وقوع چنین اتفاقی خبر داد و در نهایت اینکه 30 درصد از شغل‌های امروز تا 8 سال آینده اصلا وجود خارجی نخواهند داشت. البته همیشه این موضوع وجود دارد که در قبال شغل‌هایی که از بین می‌روند، مشاغل جدیدی نیز به‌وجود می‌آیند. با مطالعه این موضوع در تاریخچه مشاغل و در گذشته، به این موضوع نیز خواهیم رسید که از بدو ورود فناوری، بعضی مشاغل فناورانه به وجود آمده و البته از بین رفته‌اند.»

مدیرعامل فناپ در ادامه سخنان خود افزود: «دو نکته حائز اهمیت برای برنامه‌ریزی‌های پیش رو وجود دارد؛ نخست اینکه ذائقه‌ی بنگاه‌ها به شدت از مدرک‌محوری به سمت مهارت‌محوری در تغییر است، و دوم آنکه نقش دانشگاه‌ها به‌عنوان یکی از کانال‌های اصلی تامین سرمایه‌های انسانی برای شرکت‌ها و بنگاه‌ها تغییر کرده و کمرنگ شده‌است.»

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به گسترش کاربرد اینترنت موبایل و پهن‌باند، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و ... در جامعه، تاکید کرد که فارغ از تشدید یا کاهش سرعت پیشرفت، تاثیر جدی این امر بر عرصه مشاغل اجتناب‌ناپذیر است. جوانمردی افزود: «به‌واسطه‌ی این تغییرات ناشی از فناوری، سبک زندگی نیز تغییر خواهد کرد و بسیاری از مفاهیم در بحث اشتغال و مشاغل بازتعریف خواهند شد. ده‌ها هزار شغل جدید در عرصه‌های فناورانه ایجاد خواهد شد، به شرط آنکه آمادگی ورود به این عرصه‌ها را داشته باشیم. به بیان دیگر، در حال حاضر، جغرافیای تولید در جهان در حال جابجایی است.»

جوانمردی افزود: «پیش‌بینی می‌شود که تا سال 1403، تعداد 980 هزار شغل در جهان از بین رفته، اما در ازای آن، تعداد 1.74 میلیون ظرفیت شغلی جدید ایجاد شود. اگر این موضوع را با یک تقریب، در مورد ایران بررسی کنیم، کاملا محتمل خواهد بود که در ازای هر یک شغل که در کشور از بین می‌رود، فرصت 1.5 برابری ایجاد مشاغل جدید وجود داشته باشد، البته به شرط آنکه زیرساخت‌های لازم برای آن را فراهم کرده باشیم. همچنین مجموعه‌ای از مشاغل جدید در حال تعریف است که پیش از این اساسا وجود نداشته، مشاغلی مانند تحلیلگر داده، متخصص تجارت الکترونیک، متخصص شبکه‌های اجتماعی و ... همگی مجموعه‌ای از عناوین شغلی جدید است که پیش از این وجود خارجی نداشت.»

نایب رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران تاکید کرد که برای گذار و آمادگی ورود به این فناوری‌ها تدبیری اندیشیده نشده و ادامه داد: «چنانچه قصد جلوگیری از نفوذ این فناوری‌ها را داشته باشیم، به معنای آن است که در مقابل بهره‌وری سد ایجاد کرده‌ایم، رقابت‌پذیری اقتصادی را کاهش داده‌ایم و امکان جانمایی خود در جهان را از دست داده‌ایم. چشم‌انداز بلندمدت حاکی از آن است که تا سال 2029 هیچ کاری وجود ندارد که هوش مصنوعی قادر به انجام آن بهتر از انسان نباشد، حتی کارهایی که به طبیعت و ساخت و بافت انسان بازمی‌گردد، کارهایی نظیر نقاشی‌کردن، آهنگ‌سازی و ... اما در عمل، در افق بلندمدت لزوما به اندازه مشاغلی که منقرض می‌شوند، شغل ایجاد نخواهد شد.»

دیدگاه ها

  • دیدگاهی موجود نیست

ثبت دیدگاه