فناپ پروانه MVNO گرفت

شرکت فناپ‌موبایل موفق به اخذ پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) شد.

شرکت توسعه فناوری ارتباطات نوین همراه (فناپ‌موبایل) پس از گذشت بیش از یک سال از دریافت موافقت اصولی اپراتور مجازی تلفن همراه، موفق به دریافت پروانه این اپراتور از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور شد.

اوایل سال ۱۳۹۳ بود که رگولاتوری با ایده افزایش رقابت در بازار اپراتورهای تلفن همراه، برای اولین‌بار در ایران به بررسی امکان‌سنجی و تدوین چارچوب و سیاست‌های کلی ورود و توسعه اپراتورهای مجازی تلفن همراه پرداخت. تقریبا اواخر همان سال نیز این سازمان با انتشار شرایط دریافت‌کنندگان مجوز این اپراتور نوین، طی فراخوانی از متقاضیان دعوت به اعلام آمادگی کرد و در عین حال با استقبال چشمگیری نیز مواجه شد؛ تا جایی که بیش از ۵۰ شرکت حقوقی برای فعالیت و کسب مجوز این اپراتور اعلام حضور کردند.

فناپ‌موبایل در آن زمان، جزو اولین گروه از شرکت‌های متقاضی دریافت مجوز MVNO بود که توانست بهمن‌ماه ۱۳۹۴ موافقت اصولی اپراتور مجازی تلفن همراه را از رگولاتوری دریافت کند و کمی بعد نیز با رایتل به عنوان اپراتور میزبان قرارداد ببندد. این شرکت به تازگی موفق به اخذ پروانه MVNO شده است؛ پروانه‌ای که برای مدت پنج سال اعتبار دارد و اجازه ارائه خدمات متنوعی را در قالب یک اپراتور مجازی به فناپ‌موبایل می‌دهد.

اپراتورهای مجازی تلفن همراه به دلیل چابکی و انعطاف‌پذیری بالا به سادگی می‌توانند در قامت یک اپراتور تخصصی، به ارائه‌ی خدمات مورد نیاز بخش‌های مشخصی از بازار اقدام کنند و فصل جدیدی را در تحقق مطالبات مردم از نیازمندی‌های روز تکنولوژی بگشایند.

دیدگاه ها

  • ۲۰۱۷/۶/۲۸
    با سلام.ضمن تبریک دریافت مجوز اپراتور مجازی نوع دوم،اپراتور مجازی فن موبایل چه خدمات به جز خدمات پایه تلفن همراه ارایه خواهد کرد ؟ پیش شماره این اپراتور مجازی چیست؟

ثبت دیدگاه