برگزاری کارگاه تخصصی آشنایی با شبکه توزیع محتوا در خراسان

کارگاه تخصصی شبکه توزیع محتوا (CDN) و امنیت ابری، چهارشنبه گذشته توسط هلدینگ فناپ و شرکت‌های فناپ تلکام و ابرآروان در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فناپ، این کارگاه با هدف آموزش و ارتقای سطح دانش متولیان فاوا و با حضور حدود ۱۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات استان برگزار شد. محمدحسین راشد سرپرست ارشد فناپ در شرق کشور، میلاد قاسم زاده معمار کسب و کار ابرآروان و همچنین امید پیله ور از کارشناسان ارشد فنی ابرآروان در این همایش، راهکارهای امنیت ابری را برای شرکت‌کنندگان و مسئولان فناوری اطلاعات استان تشریح کردند.

حساسیت موضوع امنیت سایت‌های دولتی و اهمیت خدمات قابل ارائه ابرآروان به ویژه جلوگیری از حملات سایبری و منع سرویس توزیع شده (DDos) موجب علاقه مندی مدیران اداره کل فناوری استان جهت ایجاد پروژه های مشترک ابری، همکاری در حوزه های مختلف ICT و پیگیری و اجرایی کردن پوشش امنیت ابری شده است.

سلسه کارگاه‌های هلدینگ فناپ با محوریت قرارداد بین شرکت فناپ تلکام و سازمان فناوری اطلاعات ایران (ماهر) در جهت ارائه آموزش، توضیح و تشریح خدمات در استان‌ها برگزار می شود. طبق این قرارداد خدمات امنیت ابری و شبکه توزیع محتوای ابرآروان برای وب‌سایت‌های سازمان‌ها و ادارات دولتی (دولت الکترونیکی) به صورت رایگان ارائه می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاهی موجود نیست

ثبت دیدگاه