شتابدهنده تریگ‌آپ در شمال شرق ایران افتتاح شد

مراسم افتتاح مرکز شتابدهی TrigUp به عنوان اولین مرکز شتابدهنده ICT شمال شرق کشور، 24 آذرماه سال جاری با حضور برخی از مدیران، نمایندگان، معاونین، اساتید و دانشجویان در تالار خوارزمی دانشکده فنی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

مصطفی نقی‌پورفر مدیر مرکز نوآوری فناپ ضمن معرفی فعالیت‌های شرکت فناپ در حوزه نوآوری و فناوری به تشریح اجزای زنجیره ارزش نوآوری در مرکز تحت مدیریتش پرداخت و با اشاره به خلق مفهوم کافه آی‌تی برای اولین بار در ایران توسط فناپ، این مکان را برندی شناخته شده برای علاقه‌مندان به کارآفرینی و فعالان زیست‌بوم استارت‌آپی کشور و فضایی مناسب برای توانمندسازی و توسعه خلاقیت فردی و تیمی سرمایه انسانی فناپ معرفی کرد.

در ادامه رجبی مشهدی، رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی ضمن تقدیر از فعالیت‌های گروه مالی پاسارگاد و ابراز خرسندی از حضور یک بانک در راس زنجیره ارزش نوآوری و فناوری، آمادگی همه جانبه دانشگاه فردوسی مشهد به منظور همکاری با شرکت فناپ و گروه مالی پاسارگاد را در جهت تعریف و اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه‌های مرتبط با صنعت و دانشگاه اعلام کرد.

لزوم توجه جدی به ایجاد تعاملات گسترده، مستمر و همه جانبه میان صنعت و دانشگاه و همکاری‌های بیشتر بخش خصوصی از دیگر موضوعات مطرح شده توسط رجبی مشهدی بود.

محمدرضا خلیلی، نماینده وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان خراسان رضوی هم ضمن تاکید بر آمادگی، حمایت و همراهی دولت در ورود بخش خصوصی به حوزه‌های نوآوری، فناوری و اشتغال آفرینی، ایجاد مرکز شتابدهی فناپ در مشهد را به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های الویت‌‌دار استان خراسان رضوی دانست و آن را نمونه ای از اقدامات عملی در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری ذکر کرد.

حمیدرضا علوی، قائم مقام مرکز نوآوری فناپ به عنوان آخرین سخنران این جلسه ضمن ارائه گزارشی از مراحل ایجاد مرکز شتابدهی فناپ در مشهد، اطلاعاتی را در خصوص نحوه ورود، خدمات قابل ارائه و حمایت‌های مالی مرکز نیز ارائه کرد.

علوی ارائه سرویس‌های ارتباطی، تلکام، تلویزیون تعاملی(IPTV) ، درگاه‌های پرداخت الکترونیکی واسط، سرویس‌های پرداخت الکترونیکی مبتنی بر رمز اول (ATM,POS)، فضای کسب‌و‌کاری، فرصت‌های بازار، آموزش، مشاوره و مربی و مشوق‌های مالی را تنها بخشی از پتانسیل‌های قابل ارائه فناپ در مرکز شتابدهی مشهد عنوان کرد.

در پایان جلسه و با حضور شجاعان رییس مرکز توسعه دولت الکترونیکی وزارت کشور، خلیلی نماینده وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان خراسان رضوی، مهدی‌زاده مدیر منطقه شرق بانک پاسارگاد، مدیران عامل دستگاه های اجرایی استان و جمعی از مدیران و معاونین استانداری خراسان رضوی و شهرداری مشهد مرکز شتابدهی TrigUp2 فناپ در مشهد به صورت رسمی افتتاح شد.

هم‌چنین نماد یکی از تیم‌های ایده‌محور خراسانی که توسط مرکز نوآوری فناپ مورد سرمایه‌گذاری قرار گرفته بود در برد تیم‌ها و کسب‌و‌کارهای مورد حمایت مرکز نوآوری فناپ نصب شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاهی موجود نیست

ثبت دیدگاه