چالش هوش مصنوعی «شطرنج‌باز» به پایان رسید

یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

|

اشتراک‌گذاری

بازگشت به اتاق رسانه

نخستین دوره مسابقات هوش مصنوعی «شطرنج‌باز» که توسط معاونت نوآوری فناپ برگزار شد، به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط‌عمومی و برندینگ فناپ، نخستین دوره مسابقات هوش مصنوعی DueML با عنوان «شطرنج‌باز» توسط آکادمی هوش مصنوعی معاونت نوآوری فناپ و با همکاری پلتفرم میزبان مسابقات هوش مصنوعی روبواپیکس، از ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ آغاز شد و در اردیبهشت ۱۴۰۲ به پایان رسید. 

هدف از این مسابقه، گسترش اکوسیستم، برندسازی، بهبود مهارت‌های مرتبط با هوش مصنوعی و ایجاد فرصتی برای جذب و استخدام متخصصان این حوزه بود و به شرکت‌کنندگان یک‌‌ماه زمان داده شد تا به چند چالش بینایی ماشین پاسخ دهند.

برای برندگان این مسابقه ۴۵ میلیون تومان جایزه نقدی به‌ همراه فرصت جذب و استخدام درنظر گرفته شد و در نهایت جوایز این مسابقه آنلاین به ۴ تیم برتر (رتبه نخست ۱۵ میلیون تومان، رتبه دوم ۱۰ میلیون تومان و رتبه‌های سوم و چهارم  ۵ میلیون تومان)، تعلق گرفت. 

برای رونق‌دادن به این مسابقه نیز در طول دوره برگزاری، جوایز یک میلیون تومانی به‌عنوان خط‌شکن و نفر اول هفتگی درنظر گرفته شده بود. 

«شطرنج‌باز»که یک مسابقه آموزشی از ترکیب چالش‌های بینایی ماشین و یافتن الگوریتم‌های شطرنج است در ۵ چالش و ۳ سطح تعریف و پیاده‌سازی شد و وزن هر سطح در امتیاز نهایی شرکت‌کنندگان تاثیر داشت.

اخبار پیشنهادی

مأموریت اولیه فناپ در ابتدا، طراحی و تهیه راهکار بانکی بومی ایرانی با توجه به تخصص و دانش روز جوانان ایرانی بود که با عنایت خداوند محقق گردید.

سکوی خلق آینده

فایل لوگوهای فناپ