خدمات ارتباطی ثابت و همراه

خدمات ارتباطی ثابت و همراه

اهمیت

تعداد کاربران اینترنت موبایل در پایان شش ماهه سال 97 از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حدود 60 میلیون نفر اعلام شد، این در حالی است که این آمار در سه ماهه ابتدایی سال معادل 53 میلیون نفر بود. بدین ترتیب، تقریبا معادل 83 درصد از کاربران آنلاین در کشور را کاربران اینترنت موبایل تشکیل می‌دهند. رشد سریع تعداد کاربران اینترنت موبایل و توسعه اقتصاد آنلاین، پیش از هر چیز بیانگر تغییر سبک زندگی ایرانیان است، موضوعی که اهمیت این حوزه را بیشتر از همیشه آشکار می‌کند.

فعالیت‌ها و خدمات فناپ

هولدینگ فناپ در حوزه خدمات ارتباطی ثابت و همراه در زمینه ارائه خدمات اینترنت و موبایل، خدمات پیمانکاری حوزه ICT، مهندسی و اپراتوری فعالیت می‌کند. از این‌رو، از خدمات این مجموعه در حوزه مذکور می‌توان به اینترنت پرسرعت بر بسترهای مختلف، لینک‌های ارتباط اختصاصی، طراحی و اجرای شبکه‌های فیبر نوری، بی‌سیم و باسیم و نظایر آن نام برد.

رویکرد و مزیت فناپ

فناپ به‌واسطه برخورداری از مجوز ارائه خدمات ارتباطی ثابت (FCP) و اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO)، علاوه بر کاربران عمومی، سابقه‌ای طولانی در ارائه خدمات به کسب‌کارهای معتبر و بزرگ کشور دارد. ارائه خدمات در سطح ملی به سازمان‌ها و نهادهای بزرگ دولتی و خصوصی، مزیت ویژه هولدینگ فناپ به شمار می‌رود.

چشم‌انداز و گام‌های بعدی

مجموعه فناپ در این حوزه به دنبال افزایش میزان ضریب نفوذ خود در میان طیف‌های مختلف کاربران است. فناپ در راستای تحقق این هدف، در گام‌های آتی خود به دنبال ارتقای حدود 20 درصدی بهره‌وری فعالیت‌های عمومی، اداری و پشتیبانی است. در مجموع چشم‌انداز فناپ در این حوزه، بر ارائه خدمات گسترده‌تر و حضور بیشتر در بستر زندگی ایرانیان، افزایش سطح رفاه و توسعه کسب‌وکارها، تمرکز دارد.