اخبار داخلی

خبرهای بیشتر

تحقق اینترنت اشیا با لینکپ

پس از ارایه نخستین شبکه LPWAN در ایران، گروه تاراکسا به عنوان مجموعه‌ای پیشرو در حوزه هوشمندسازی و اینترنت اشیاء (IoT) با مشارکت مرکز نوآوری فناپ اقدام به راه‌اندازی «پلتفرم و شبکه یکپارچه اینترنت اشیا» با عنوان لینکپ (Linkap) کرد. لینکپ بستری برای هوشمندسازی و اتصال دنیای اطراف به اینترنت است که با هدف ارایه خدمات نوین مبتنی بر اینترنت اشیا به توسعه‌دهندگان و مشتریان نهایی پا به عرصه گذاشته است. اگرچه فعالیت لینکپ از ایران آغاز شده، اما بازار هدف آن در ابتدا منطقه خاورمیانه و در مرحله بعد عرصه جهانی است. هم‌اکنون خدمات لینکپ ذیل سه بخش کلی «شبکه لینکپ»، «پلتفرم لینکپ» و «لابراتوار لینکپ» جای می‌گیرد.

درمان از راه دور

بک زندگی نامناسب، هزینه‌های بالای خدمات تشخیصی و درمانی و توزیع نامناسب این خدمات در سطح کشور، متاسفانه گاهی موجب بروز پیامدهای جسمی و روحی جبران ناپذیری در بین افراد جامعه می‌شود. بنابراین با تسهیل دسترسی به پزشکان، متخصصان و خدمات حوزه پزشکی و سلامت، علاوه بر کاهش هزینه‌های اضافی و غیر ضروری، جلوگیری از اتلاف وقت برای بیماران و سایر افراد و هم‌چنین به حداقل رساندن استرس‌های ناشی از این فشارها، با بهبود و تسریع آگاهی بخشی در حوزه سلامت و پزشکی می‌توان از این پیامدها که در بسیاری از موارد تا حد مرگ افراد پیش رفته است، جلوگیری کرد.

بازارچه موسیقی

ایده لوک موزیک اپلیکیشن، با بررسی نیاز هنرمندان و مخاطبان عرصه موسیقی به یک مرجع جذاب، کامل و امن موسیقی و استعدادیابی در داخل کشور خلق شد.

اخبار حوزه ها

خبرهای بیشتر

سکوت خنده‌دار و اشک‌های مهناز افشار در برنامه "سلفی"

برنامه "سلفی" شبکه اینترنتی آیو یکشنبه هر هفته میزبان یکی از بازیگران، خوانندگان و هنرمندان کشورمان است. مهناز افشار چهره فعال فضای سایبری با نقش‌آفرینی‌های متعدد که بعضی‌ها به او لقب مادر حاشیه‌ای فضای مجازی داده‌اند این‌بار میهمان این برنامه بود.

| ادامه

حلقه نوآوری در ید قدرت جمعی

مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ معتقد است که مردم را باید در شکل‌گیری و هدایت حرکت‌های جمعی جدی گرفت و از قدرت جمع در حوزه نوآوری بهره برد.

| ادامه

فاندوران کتاب چاپ می‌کند

فاندوران که یک بستر سرمایه‌پذیری جمعی است، امکانی را فراهم می‌کند تا افراد، ایده‌های خلاقانه خود را به دیگران معرفی کنند و در ازای پرداخت پاداش‌های مشخص، از پروژه‌ها‌یشان حمایت مالی شود. این در شرایطی است که فاندوران در کنار انجام پروژه‌های مسئولیت اجتماعی، حتی وارد صنعت نشر شده و با حمایت مالی جمعی در انتشار کتاب نیز قدم برمی‌دارد.

| ادامه

فناپ موافقت اصولی اپراتور مجازی را گرفت

شرکت فناپ، موافقت اصولی اپراتور مجازی تلفن همراه را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور اخذ کرد.

| ادامه

ویدئو ها

کنسرسیوم اینترنتی
۲۳ آبان ۹۵
استعداد یابی از علاقه مندان به بازی های رایانه ای
۲۳ آبان ۹۵
اعطا پروانه ارتباطات ثابت به شرکت توسعه فناوری ارتباطات پاسارگاد آریان
۲۶ بهمن ۹۴

فناپ در رسانه

خبرهای بیشتر
فارس ۰۵ مهر ۹۴

هدف‌مان جذب حداکثری بازار زیرساخت فناوری اطلاعات است

واحد پروژه‌های زیرساخت فناپ تاکنون عهده‌دار مدیریت و راهبری پروژه‌های....... اخبار کامل ...